Vybrat ten nejlepší úvěr vám pomohou internetové srovnávače

Erdenebayar / Pixabay

Úvěrových produktů je na českém finančním trhu nepřeberné množství, počínaje klasickými spotřebitelskými půjčkami, přes hypotéky, konsolidace nebo kreditní karty až po nové P2P půjčky. V některých kategoriích zatím není příliš silná konkurence, v jiných je naopak množství poskytovatelů tak obrovské, že téměř není v silách běžného člověka se v tak široké nabídce zorientovat. Asi největší konkurenční prostředí panuje na poli nebankovních půjček, kde v ČR působí stovky různých subjektů. Některé z nich mají celkem výhodné nabídky, jiným je naopak lepší se vyhnout.

Jak internetové srovnávače půjček fungují?
Webové portály, jejichž primárním zaměřením je srovnání půjček, nabízejí přehledné a nezávislé porovnání bankovních i nebankovních úvěrů podle různých parametrů – obvykle jde hlavně o výši půjčky, splatnost, úrokovou sazbu, případně další doplňující informace. U kvalitních srovnávacích portálů naleznete u každé půjčky také její podrobnou recenzi. Ta shrnuje všechny důležité informace a usnadňuje tak zájemcům o úvěr jejich rozhodnutí. Součástí těchto webů často bývají také různé zajímavé články, které se věnují problematice půjček a informují o nejdůležitějších tématech, které s půjčkami souvisejí

Jaké typy půjček jsou do srovnání zahrnuty?
Většinou se jedná jak o bankovní, tak i o nebankovní úvěry, převažují ale spíše ty nebankovní, kterých je více, navíc v této sféře je vyšší riziko. Pro ty, co cíleně hledají nebankovní půjčku, jsou srovnávací weby ideálním a nezastupitelným pomocníkem, s jehož pomocí snadno najdou půjčku, která pro ně bude výhodná a zároveň 100% bezpečná. Najdeme zde oblíbené SMS půjčky, půjčky do výplaty, hotovostní i bezhotovostní půjčky. P2P půjčky a v některých případech i jiné úvěrové produkty – např. hypotéky, kreditní karty nebo konsolidace (sloučení půjček).

Hlavní výhody výběru půjčky přes srovnávací portály

 • spousta různých půjček na jednom jediném místě
 • přehledné srovnání v jedné tabulce
 • podrobné recenze se všemi klíčovými informacemi
 • pouze prověřené a bezpečné půjčky
 • velká úspora času oproti vyhledávání samotných úvěrů
 • možnost ušetřit spoustu peněz na úrocích a poplatcích

Nejoblíbenější půjčky na českém trhu
U nebankovních půjček s krátkodobou splatností je hodně vyhledávaná především půjčka Zaplo, díky nízkým poplatkům si lidé oblíbili také Japonskou půjčku a samozřejmě také další první půjčky zdarma, jako je Via SMS, CreditOn, Ninja půjčka nebo CreditAir. Z dlouhodobých nebankovních úvěrů patří ke stálicím zejména Provident Financial, alternativou k němu je např. Smart půjčka. Z relativně nové kategorie P2P půjček se prosazuje zejména půjčka Zonky, u půjček se zajištěním např. Acema Credit. Z bankovních úvěrů pak tradičně lidé upřednostňují velké banky typu ČSOB, Komerční banka nebo Česká spořitelna, z těch malých stojí za zmínku např. Air Bank, jež má nízké úrokové sazby.

Typické znaky podvodných půjček
Závěrem si ještě řekneme, jaké jsou nejtypičtější znaky podvodných úvěrových nabídek:

 • inzeráty bez internetové adresy, pouze s telefonem či mailem
 • nutnost zavolat nejdříve na placenou linku
 • požadavek na vysoký poplatek předem
 • nejde o firmu, ale o soukromou osobu
 • špatné recenze na internetu

Bohužel, lidí, kteří naletí podvodníkům, je stále hodně. Podvodné půjčky jsou rizikem hlavně pro ty, kteří cíleně hledají nebankovní půjčku, naopak u bank nic takového nehrozí.

Štítky: , , , , ,

Bez odpovědi.

Přidejte odpověď