Úvěr pro studenty

Úvěr pro studenty je určen zejména pro zajištění potřeb studentů během studia a dají se z něj financovat různé vzdělávací kurzy, školní potřeby a pomůcky dražšího charakteru ale i běžné výdaje spojené se studiem. Jde vlastně o bezúčelové úvěr s výhodnějším úrokem a jinými finančními a nefinančními parametry, který je určen především studentům na vysokých školách.

Úvěr pro studenty v bance

V bankách si můžete půjčit jako studenti spotřební úvěr se splatností až do 10 let, který má zvýhodněný úrok pod 10 % ročně. Navíc je možné dohodnout i odklad splátek úroku až po skončení studia. Na vybavení třeba podat žádost a najít ručitele za úvěr, který doloží svůj příjem bance a podle toho se dá půjčit. Obvykle se takto půjčuje od 1.000 Kč až do 5.000 Eur, jde o úvěr bezúčelový a vyřízení trvá několik dní. Výhodou je rychlost získání.

Přečtěte si:  Kdy nám pomůže půjčka 2000 Kč?

I když má banka lepší úrok na úvěr pro studenty, existuje ještě výhodnější cesta a tou je Fond na podporu vzdělávání. Tento státní uvěrovým fond nabízí úvěry studentům, který studují na vysoké škole a je jedno jestli první, druhý nebo doktorský stupeň.

Půjčit se dá až do 3.000 nebo 6.000 Kč po celou dobu studia. Maximální doba splatnosti je 10 let, ale kdo chce, může úvěr splatit za 5 let. Tento studentský úvěr má navíc i velmi dobrý úrok.

Úrok na úvěr pro studenty z Fondu na podporu vzdělávání je totiž stanoven na každý rok a je vždy menší než komerční úrok, obvykle o polovinu. Nevýhodou je však delší čekání na vyřízení úvěru.

Přečtěte si:  Výhodná půjčka pro podnikatele

Co se týče poslední možnosti, některé nebankovní společnosti půjčují studentům, ale jde spíše o menší úvěry na několik stovek, které přeplatíte častokrát po celou dobu i více než dvojnásobně a proto je to jako poslední možnost. Navíc i zde je třeba ručitel s příjmem.

Kouzelný úvěr pro studenty

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.