Srovnáváme bankovní půjčky – která vychází nejlépe

Nemusíte si vždy půjčovat jen nebankovně, ale samozřejmě také v bance. Cesta, jak přijít k nebankovní půjčce, to už rozhodně není během na dlouhou trať. Právě naopak, banky a půjčky, to je v moderní době stále skloňovanější sousloví. Proč? Zajímavý úrok, relativně rychlé vyřízení a také výhody pro ty, kteří mají u dané banky třeba osobní účet. V tuzemsku je celá řada bank, tudíž je rozhodně z čeho vybírat. Prakticky každých pár týdnů se objeví nová atraktivní nabídka úvěru, a to nejen z prostředí „nových“ bank, předhánějí se samozřejmě i zavedené bankovní domy, které si chtějí udržet svou pozici na trhu. My si dnes srovnáme dvě bankovní půjčky, které jsou hodně oblíbené…

Zajímavá dvojka – dlouholetá klasika a nováček

Česká spořitelna je snad nesmrtelná klasika našeho bankovního trhu. Osobní účty, podnikatelské účty, půjčky pro studenty i podnikatele a pestrá paleta doplňkových služeb pro každého klienta. Právě Česká spořitelna půjčka přináší zajímavé podmínky pro studující nebo zaměstnance, vlastně prakticky pro každého, kdo má zájem. Až deset let splácení, až 700 tisíc korun. Co si ještě více přát?

Přečtěte si:  Jak poznat výhodné půjčky?

Druhá v dnešním srovnání bude Equa bank půjčka, jejímž zprostředkovatelem je poměrně mladá banka – která už má ale na českém trhu poměrně zajímavou pozici. Velmi podobné podmínky, půjčit si za jistých okolností můžete až 600 tisíc korun na dobu sedmi let. Pojďme si sdělit základní podrobnosti obou půjček v malé tabulce – ta opravdu řekne mnohem více!


Půjčka od banky Česká spořitelna Equa bank
Rozsah půjčky 20 až 700 tisíc korun 5 až 600 tisíc korun
Doba splatnosti 12 až 120 měsíců (tj. až 10 let) 3 až 84 měsíců (tj. až 7 let)
Úrok / RPSN od 5,8 / 6,1 % 5,7 / 5,87 %
Poplatky kolem půjčky Ne Ne
Přečtěte si:  Půjčky pro studenty

Sami vidíte, že podmínky jsou velmi podobné, jak u jedné banky, tak i u druhé. Rozhodně tedy volbou ani jedné z těchto variant nelze udělat nějakou chybu, podobně nízké úroky se totiž vidí méně často i u jiných bank – natož v nebankovním sektoru. Banka si totiž potenciálního klienta hodně prověří, ale rozhodně mu nenasadí vysoký úrok, který by z nějakého důvodu pak nemohl splatit. Na to jsou veškeré kontrolní mechanismy až příliš dokonalé. Česká spořitelna? Equa bank? Nebo ještě nějaká třetí, kterou v našem výčtu nemáme? České banky zkrátka nabízejí zajímavé půjčky!

Puurchantal / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.