Půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty představují určitý specifický produkt na našem finančním trhu, jelikož se jedná o speciální půjčky, které poskytují u nás zejména banky. Banky tyto půjčky poskytují formou spotřebitelských úvěrů pro studenty vysokoškolského studia nebo přes povolené přečerpání k účtu a nabízí jak bezúčelové dlouhodobý úvěr s výhodnějšími úrokovými podmínkami jako jsou běžné úvěry.

Půjčky jsou dostupnou možností pro studenty vysoké školy, jak si půjčit výhodně i jednoduše zároveň. Minimálně se dá půjčit 10 000 Kč, přičemž maximální výše půjčky pro studenty I. a II. stupně vysokoškolského studia je stanovena na 100 000 Kč, pro III. stupeň je to 200 000 Kč. Minimálně se dá platit 5 let a maximálně 10 let, přičemž se doba zaokrouhlí na celé roky.

Přečtěte si:  Jak poznat výhodné půjčky?

Výhodný je úrok na půjčku, který se stanovuje na každý rok zvlášť a je nižší než běžný úrok v komerčních bankách, obvykle se pohybuje pod 5 % ročně. Půjčky nejsou vázány na nějaký účel, takže jsou bezúčelové.

Půjčky pro studenty nabízí i banky

Co se týče bank, tam si může student půjčit také bezúčelové úvěr formou spotřebitelského úvěru, kde se za studenta zaručuje jeho ručitel, obvykle rodič. Ten musí bance dokladovat příjem a banka pak po posouzení rozhodne o úvěru, splatnosti i výšce.

Běžně se dají bankovní půjčky pro studenty získat do 50 000 do 100 000 Kč, přičemž doba splatnosti je maximálně 10 let, ale to závisí i od banky. Pro ty, co čekají výhodnější úrok je dobrou zprávou, že je to méně než u jiných bezúčelových spotřebitelských úvěrech.

Výhodou oproti ní mají bankovní úvěry v rychlosti vyřízení a získání, která je jen pár dní až týdnů, takže peníze máte téměř okamžitě.

Přečtěte si:  Bankovní půjčky v novém

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.