Přefinancování úvěru

Přefinancování úvěru
OpenClips / Pixabay

Přefinancování úvěru v praxi znamená nahrazení méně výhodného úvěru takovým, který nám buď ušetří měsíčně na splátce nějaké finanční prostředky, zkrátí nám dobu splatnosti nebo díky lepším úrokovým podmínkám ušetří proplacení úvěru a tím ho zlevní.

Profinancovat se dá menší úvěr z nebankovní společnosti, ale i spotřební úvěr z banky a samozřejmě i hypotéka na nemovitost. Zajímavou možností v poslední době jsou právě hypotéky a nebankovní úvěry.

Přefinancování úvěru z nebankovní společnosti může být výhodné pokud se rozhodnete vzít si na to nový úvěr z banky. Bezúčelové spotřební bankovní úvěry mají úrok již od 11 procent, což je také o 50 % méně než nebankovní úroky. Také díky delší splatnosti až do 8 let je možné snížit si splátku na přijatelnou úroveň. Podle výše příjmu, který je třeba v bance dokladovat, si půjčíte od 2 do 25 tisíc Kč a to i bez ručitele. Vybavení nového úvěru přitom trvá jen pár dní.

Přečtěte si:  Potřebujete spotřební úvěr na auto?

Také je možné přefinancovat i jiný spotřební úvěr novým z jiné banky, přičemž většinou se takto také dá něco ušetřit. Co je ale důležité při přefinancování jakéhokoliv bankovního nebo nebankovního je poplatek za předčasné splacení starého úvěru a poplatek za vyřízení nového a tyto poplatky třeba také započítat do kalkulace, abyste zjistili, zda se to z finančního hlediska vyplatí. Druhým nejčastěji přefinancování úvěrem u nás je hypoteční úvěr na bydlení.

Přečtěte si:  Jak si vybrat nejlepší půjčku?

Přefinancování úvěru tohoto typu se děje většinou novou hypotékou v konkurenční bance, což může ušetřit například i 1 procento z úroku a vzhledem k velkému objemu hypoték přes 30 tisíc Kč a více může i jedno procento ušetřit dost hodně financí. Banky mají na splacení starého hypotečního úvěru specializované hypotéky, které mají úrok již od 4 % a další finanční výhody jako jsou například delší splatnost i nad 30 let. I zde také třeba dávat pozor na všechny poplatky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.