Potřebujete spotřební úvěr na auto?

Potřebujete spotřební úvěr na auto?
nightowl / Pixabay

Spotřební úvěr na auto může být bankovní nebo i nebankovní účelový úvěr, který poskytuje věřitel klientovi na koupi nového nebo ojetého motorového vozidla. Oproti bezúčelovému úvěru má tento úvěr lepší úročení a delší splatnost a může tedy konkurovat například i leasingu, který je při koupi auta stále velmi rozšířenou formou financování. Výhodou je oproti leasingu zejména to, že auto kupujete za hotovost a stáváte se jeho jediným vlastníkem.

Při koupi auta na spotřební úvěr na auto ať už z banky nebo nebankovní společnosti totiž získáte peníze v hotovosti od poskytovatele úvěru a tak můžete za auto v bazaru nebo od soukromé osoby či prodejce nových aut zaplatit v hotovosti a tím zjednat lepší cenu nebo získat jiné výhody.

To se pak projeví na celkovém ušetřeni, které je třeba počítat ve srovnání s leasingem. Tím, že se stáváte majitelem vozu jeho koupí ušetříte i na vlastním výběru havarijního pojištění.

Přečtěte si:  Půjčky bez registru - řešení vašich problémů

Spotřební úvěr na auto nabízí i nebankovní společnosti

Na vybavení takového spotřebního úvěru je třeba v první řadě dokladovat příjem. To se dá v případě banky i výpisem z účtu, který v ní máte, protože podle obratů a příjmů na tomto účtu se dá určit nejen úvěrový limit ale i to, kolik víte měsíčně splácet. Nebankovní společnosti také může stačit výpis z účtu, ale častěji se požaduje potvrzení od zaměstnavatele. Banky jsou ale přísnější například na finanční minulost žadatele a také na jeho záznamy v různých registrech.

Tip pro čtenáře: výhodné úvěry nabízí desítky bankovních i nebankovních společností, přečtěte si informace, které mohou být při výběru výhodné půjčky důležité.

Úrok v bance na spotřební úvěr na auto může být již od 7-8 %, v nebankovní společnosti je to o 2-3% více ale stále méně než v případě bezúčelové úvěrů. Dokladovat účel použití peněz se dá i po čerpání peněz a většinou kupní smlouvou. Splatnost úvěru je obvykle od 1 do 8 let, ale to závisí i na věku auta, které kupujete. Podobně je to s úrokem a dalšími parametry, čili nejlepší podmínky jsou na nové auto. Půjčit se dá od 25 000 Kč do 600 000 Kč bez ručení.

Přečtěte si:  Úvěr pro studenty

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.