Nebankovní půjčky jsou nyní dostupnější

Nebankovní půjčky přicházejí na řadu, když neuspějete v bance, nebo když potřebujete půjčku velmi rychle. Banka totiž potřebuje pro schválení půjčky více času, aby důkladně prověřila Vaši schopnost splácet. V nebankovním sektoru působí mnoho společností, které nabízejí různé finanční produkty, ze kterých si vybere každý. Je však třeba počítat s tím, že čím je půjčka dostupnější a rychlejší, tím je rizikovější a je také dražší. Volte tedy známější a větší poskytovatele a chtějte znát výši RPSN, která Vám sdělí, jak je půjčka opravdu drahá.

Nebankovní půjčky volbou, kdy nepůjčí banky

Mezi společnosti nabízející půjčky mimo bankovní sektor se můžeme setkat několika typy poskytovatelů. První skupinou jsou velké a mnohdy nadnárodní finanční skupiny, které nabízejí solidní půjčky podobně jako banky. Podmínky pro získání jsou podobné i těm bankovním.

Druhou skupinou jsou poskytovatelé s mírnějšími podmínkami pro získání půjčky, kteří tolerují záznamy v registru nebo nedostatečný příjem. Tato tolerance je opět na úkor vyšší úrokové sazby nebo poplatku.

Třetí kategorií jsou méně solidní poskytovatelé, kteří už dopředu kalkulují s tím, že budete mít problémy půjčku splatit a podle toho mají také nastaveny smluvní pokuty a sankce. Obzvláště pozor dejte u ručení nemovitostí abyste díky jedné opožděné splátce nepřišli o Váš dům či byt. Tímto poskytovatelem se raději vyhýbejte.

Přečtěte si:  Půjčka pro nezaměstnané

Oblíbenost nebankovních půjček

Přes svá úskalí především v neprůhlednosti a rizikovosti poskytovatelů jsou nebankovní půjčky poměrně oblíbenou formou půjčování peněz. Hlavním důvodem je vyšší průchodnost při schvalování půjčky a rychlost, se kterou peníze dostanete.

Víte, že … nebankovní společnosti mnohokrát neprověřují registry dlužníků a nevyžadují doložení Vašeho příjmu, tak jak to dělají banky. Mnohdy tedy nezbývá nic jiného, ​​než nebankovní půjčky využít i za cenu vyššího úroku.

Výhody nebankovní půjčky
  • výhodný úrok
  • záruka solidního přístupu
  • široká sít poboček
  • profesionální přístup

3 comments

  1. Nabízím konzultaci v oblasti nebankovních půjček, refinancování dluhů, bankovní půjčky, půjčky ze stavebního spoření. Sama pracuji v oblasti nebankovních půjček a refinancování dluhů již 12 let. Pokud společně nenalezneme řešení, mohu doporučit kam se obrátit. V žádném případě nevybírám poplatky a to za žádných okolností, nedoporučuji ani nikoho kdo poplatky vybírá, jsem seriózní, konzultace jsou zdarma.
    Petra Krišková

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *