Kde můžete žádat rychlé půjčky přes internet

Rychlé půjčky přes Internet
marc87 / Pixabay

Moderní technologie, jejichž cílem je zjednodušit život nás všech pronikají i na úvěrový trh. Rychlé půjčky přes internet jsou jasným důkazem toho, že komunikace mezi klientem a společností může být bezproblémová, jednoduchá a hlavně rychlá aniž by klient vůbec opustil práh svého příbytku. Kde konkrétně můžete získat rychlé půjčky přes internet?

Rychlé půjčky přes internet patří mezi ty nejdostupnější na trhu

Rychlé půjčky přes internet (do výše 15 000 Kč), které mají ve svém portfoliu nejedna nebankovní společnost, patří bezesporu mezi jedny z nejdostupnějších půjček na trhu. To znamená, že tyto půjčky jsou podstatně dostupnější než běžné půjčky, ať už v bankách nebo v nebankovních společnostech. Rychlé půjčky přes internet totiž nebankovní společnost poskytuje například i klientům, kteří mají zápis v registru dlužníků, pracují na dohodu, případně nesplňují některé jiné podmínky, které vyžadují banky a větší nebankovní společnosti.

Rychlé půjčky přes internet získáte pouze v nebankovních subjektech

I když dnes půjčky přes internet poskytují i ​​některé banky jako je například ZUNO a mBank, klasifikovat jejich mezi rychlé rozhodně nemůžeme. K jejich získání totiž potřebujete mít vlastní bankovní účet v dané bance, což značně brzdí celý proces schválení. Dále nemůžeme označit za rychlý ani samotný proces schvalování, který u ZUNO a mBank trvá ve většině případů více než jeden den. Jejich výhodou jsou však nižší úroky, vyšší maximální částka půjčky nebo delší lhůta splatnosti.

Přečtěte si:  Vybrat ten nejlepší úvěr vám pomohou internetové srovnávače

Rychlé půjčky přes internet, které můžete vyřídit již za několik desítek minut můžete získat výhradně jen ve vybraných nebankovních subjektech. Mezi nejoblíbenější z nich patří například Půjčkomat, Ferratum nebo Cetelem, kde získáte půjčku vyplněním jednoduchého formuláře, po odeslání jehož trvá ověřovací proces jen několik krátkých minut.

K samotné žádosti vám bude obecně stačit jen několik základních údajů k identifikaci vaší osoby jako je OP, adresa trvalého bydliště, telefonní číslo, mail a hrubý měsíční příjem. V době ověřování žádosti můžete být zpětně kontaktován přímo společností, která si od vás může vyžádat ještě několik dalších informací, které se budou týkat výhradně půjčky.

Rychlé půjčky přes internet – na co si dávat pozor?

Rychlé půjčky přes internet nepřinášejí jen výhradně pozitiva. Z těch negativních vlastností u tohoto typu půjčky můžeme zmínit například vyšší úrokovou sazbu, vyšší RPSN a u tzv. rychlých půjček přes internet (mikropůjček) i krátkou lhůtu splatnosti. Obecně se doporučuje tento typ půjčky spíše klientům, kteří si potřebují okamžitě půjčit několik tisíc korun, které jsou schopni vrátit do několika týdnů. Vhodná je tak tato půjčka například jako rezerva před výplatou nebo jako akutní řešení krátkodobých finančních problémů, které souvisí s výskytem nečekaných výdajů.

Přečtěte si:  SMS půjčka ihned ideální pro každého a v každé situaci

Rychlé půjčky přes internet jsou však v dnešní době dostupné i ve formě dlouhodobých úvěrů, kde je však nutné počítat s vyšší mírou byrokracie a také s mírně přísnějšími kritérii k udělení půjčky. Takovou půjčku poskytuje například výše zmíněná společnost Cetelem, která má ve svém portfoliu online půjčky až do výše 600 000 Kč s lhůtou splatnosti 120 měsíců.

Výhody rychlých půjček přes internet

  • Dostupné i pro klienty se zápisem v registru dlužníků
  • Rychlá a jednoduchá žádost
  • Půjčku až do výše několika tisíc eur můžete získat i z pohodlí domova

Nevýhody rychlých půjček přes internet

  • Nejsou dostupné v bankovních subjektech
  • U tzv. mikropůjček je nutné očekávat vyšší úrokovou sazbu a vyšší RPSN

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.