Bankovní půjčky v novém

Pokud uvažujete o tom, že si vezmete půjčku, měla by první volba padnout bankovní půjčku. Existuje pro to hned několik důvodů. Bankovní půjčky jsou výhodnější a méně rizikové. Je však třeba poznamenat, že mají nejvyšší nároky na bonitu.
Pokud půjčku v bance nedostanete, přicházejí na řadu půjčky nebankovní, kde jsou kritéria mírnější. Počítejte však s tím, že půjčka bude také dražší au poskytovatelů, kteří půjčí téměř každému budou i značné poplatky.

Co vyžadují banky od žadatelů u bankovní půjčky?

Aby Vám banka půjčku schválila, budete muset doložit několik věcí. Připravte se, že banka bude prověřovat příjem, který musí být dostatečný na to, abyste půjčku byli schopni splácet přičemž se zohlední Vaše současné životní náklady a finanční situaci. Příjem musíte doložit potvrzením od zaměstnavatele, daňovým přiznáním, v případě že podnikáte, nebo penzijním výměrem u důchodců.

Přečtěte si:  Půjčky pro studenty

Další věci, kterou banka bude prověřovat je Vaše platební historii, tedy to, jak jste v minulosti spláceli své půjčky. Pokud jste nesplácí řádně a včas, půjčku v bance nedostanete. Údaje o historii splácení se zapisují do úvěrových registrů, kde k nim mají přístup členové těchto registrů. Pokud jste tedy měli problém u jedné banky, pravděpodobně Vám nepůjčí ani žádná jiná.

Další kritéria pro poskytnutí bankovní půjčky

Obecná kritéria pro získání půjčky jsou pak věk nad 18 let, trvalý pobyt a autentifikace osobními doklady. Celkově lze konstatovat, že půjčku v bance mají šanci získat jen lidé s dobrou bonitou a bezproblémovou platební historií.

Přečtěte si:  Jak poznat výhodné půjčky?

Proč jsou banka tak přísné?
V zájmu banky je aby její klienti řádně a včas spláceli svou půjčku. To je možné jen tehdy, když je jejich finanční situace v pořádku a nemají žádné problémy. Banka tedy Půjčky solidní půjčky stabilním a bezproblémovým lidem.

V případě, že Vám banka nepůjčí, existují i v řadách nebankovních institucí velcí a solidní poskytovatelé, které mohou nabídnou srovnatelném podmínky jako banka. Existují také společnosti, kteří mají podmínky mírnější, ale půjčka je pak dražší.

Výhody půjčky

  • výhodný úrok
  • Záruka solidního přístupu
  • Široká sít poboček
  • profesionální přístup
bankovní půjčky v novém kabátě
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.