Jak si vybrat nejlepší půjčku?

Jak si vybrat nejlepší půjčku?
shotput / Pixabay

Situace na trhu půjček se v poslední době dost často mění. Vznikají nové a další společnosti, které poskytují půjčky, a tak se upravují stávající nabídky tak, aby klienti zvolili právě jejich půjčku jako tu nejvhodnější. Označit tak jedinou půjčku jako nejlepší není rozhodně jednoduché a vůbec ne obecné. Nelze vybrat nejlepší půjčku bez udání potřebných informací.

Co porovnat v souvislosti s nejlepší půjčkou?

Krátkodobý nebo dlouhodobý úvěr

  • Základním rozdělením při určování nejlepší půjčky je délka úvěru, tedy jak dlouho chceme úvěr splácet a kolik si chceme půjčit. Malé půjčky, okolo deseti tisíc, se porovnávají jinak, než dlouhodobé úvěry na bydlení apod., jako jsou například hypotéky. Jednotlivé úvěry je tak nutno porovnávat na základě výše půjčky mezi sebou a určit tak pro sebe nejlepší půjčku.

Pro koho je půjčka určena

  • Dalším důležitým parametrem v určení nejlepší půjčky je také určení majitele úvěrové smlouvy, tedy toho, kdo si půjčku bere. Je rozdíl, jestliže se jedná o pracujícího dlouhodobě se smlouvou na dobu neurčitou a s průměrným příjmem třicet tisíc korun, anebo nezaměstnaného, který nepracuje více než dva roky, nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti a žije z životního minima a příležitostných brigád. To je dost podstatný rozdíl. V prvním případě si dotyčný jako nejlepší půjčku zvolí dlouhodobou, protože potřebuje zajistit jiné financování, než člověk, který potřebuje peníze nutně a hned na akutní výdaj. Pro každého z nich znamená „nejlepší půjčka“ něco jiného.
Přečtěte si:  Úvěr pro studenty

Na co je půjčka určena

  • A velice důležitým bodem je také účel úvěru. I přesto, že se dnes nabízí velké množství neúčelných úvěrů, přece jen je vhodné znát účel úvěru. U hypoték na dům není pochyb o tom, že u tak vysokého úvěru je nejlepší půjčkou právě hypotéka, u dalších pak záleží skutečně na tom, proč si půjčku žadatel bere. Potřebuje-li koupit několik různých věcí, pak neúčelný úvěr je vhodnou variantou, ale je-li účel znám, je potřeba zvážit, zda nezvolit jako nejlepší půjčku účelný úvěr se zástavou, v tom ohledu je o dost nižší úrokový sazba.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *